"Путлер капут". У РФ заборонили меми із Путіним, де його порівнюють з Гітлером

У Росії під заборону потрапили відредаговані світлини, на яких Путіну домалювали вуса й зачіску, як у Гітлера
Фото: EPA

У країні-агресорі Росії Кіровський районний суд міста Омськ на вимогу прокуратури визнав забороненими 12 сторінок на сайтах, де розміщені зображення, на яких нелегітимного президента РФ Володимира Путіна порівнюють з лідером нацистської Німеччини Адольфом Гітлером. На це рішення суду звернуло увагу російське видання "Верстка" 30 травня.

У деяких випадках під заборону потрапили відредаговані світлини, на яких Путіну домалювали у Photoshop вуса й зачіску, як у Гітлера. Зокрема, через це також опинилися під забороною й зображення з комедії "Гітлер капут!", які опубліковано на тих самих сторінках. Головну роль у фільмі зіграв російський актор Павло Дерев'янко.

Окрім цього, суд заборонив зображення, що містять написи "Путлер капут", більшість із яких зробили на акціях протесту. Наприклад, під заборону потрапило фото російського блогера Іллі Варламова, на якому зображено жінку з плакатом "Путлер, выпей яду, пока не угостили свинцом".

Суд також заборонив сторінку на сайті "Стихи.ру", де розміщено зображення з Путіним, який приставляє до голови револьвер, і написом "Как спасти Россию от позора". Також заблокували сторінку в ЖЖ, на якій опубліковано зображення, стилізоване під обкладинку журналу "Крокодил" із фотографією Путіна й написом "В суде началось рассмотрение дела по существу. Существо заявило, что оно невиновно".

У прокуратурі Омська пояснили свою вимогу визнати ці сторінки забороненими тим, що вони "негативно позначаються на інтересах суспільства й держави, спонукають невизначене коло осіб до скоєння терористичної діяльності".

Контекст:

Це не перший випадок, коли суди в РФ забороняють у мережі те, що суперечить російській пропаганді. "Верстка" пише, що в березні суди Кіровської області РФ заборонили 33 набори стікерів у месенджері Telegram на російській території, які, на думку прокуратури, нібито пропагують "екстремізм". Серед них і стікери з прапором України та гаслом "Слава Україні! Героям слава!".

OSZAR »